Oplatí sa do konca septembra kúpa ročnej električenky v Bratislave?

Autor: Tomáš Buzinger | 17.9.2019 o 11:59 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  950x

Bratislava sa aj tento rok zapája do Európskeho týždňa mobility zvýhodnenou ponukou ročného predplatného lístka. Táto akcia má preveriť záujem cestujúcich o tento typ lístka s dlhšou platnosťou pred zavedením parkovacej politiky  

Bratislava sa aj tento rok zapojila do Európskeho týždňa mobility trvajúceho od 16. septembra 2019 do 22. septembra 2019, avšak inak ako po minulé roky, v ktorých ponúkala týždňové bezplatné cestovanie pre držiteľov vodičského oprávnenia. Tento rok Bratislava ponúka nielen krátkodobé týždňové odľahčenie ciest, ale hneď ročné riešenie, nakoľko zvýhodnená cena neprenosnej ročnej električenky stojí len 199,20 eur, čo predstavuje úsporu až 65 eur z pôvodnej ročnej ceny neprenosnej električenky. Držitelia Bratislavskej mestskej karty si môžu kúpiť tento typ ročnej električenky navyše so zľavou 10 %, čím za ňu zaplatia iba 179,28 eur. Znížené ceny ročného predplatného cestovného lístka sa budú dať zakúpiť od 16. septembra 2019 do 30. septembra 2019. Predplatný cestovný lístok si môžu cestujúci zakúpiť v lehote 30 dní vopred pred začiatkom jeho platnosti, t.j. akciovú cenu môžu do 30. septembra 2019 využiť aj cestujúci, ktorým súčasný predplatný lístok platí najneskôr do 29. októbra 2019. Škoda, že táto akcia na kúpu ročnej električenky nebola avizovaná už koncom letných prázdnin, nakoľko veľa pracujúcich po dovolenkách a študentov, či žiakov pri začiatku školského semestra, či školského roka si zakúpila trojmesačný predplatný lístok, ktorých platnosť skončí až v decembri 2019 a preto si nebudú môcť kúpiť za zvýhodnenú cenu ročný predplatný lístok. Pri ročnej cene električenky vynaloží cestujúci v prepočte na jeden mesiac jazdy po Bratislave menej ako 15 eur. Za rovnakú sumu sa môžete odviezť po Bratislave maximálne tromi jazdami taxíkmi, a to len v prípade, že budete mať šťastie na objednanie taxíka s minimálnym jazdným v sume 5 eur. Každodenné náklady na pohonné hmoty a údržbe pri jazde autom sú tiež neporovnateľne vyššie.

Tomu kto cestuje pravidelne mestskou hromadnou dopravou určite sa mu kúpa ročnej električenky oplatí, viac ako jazda na jednorázové lístky, alebo na predplatné lístky s platnosťou 30 dní za 26,90 eur a 90 dňové predplatné lístky za 72,30 eur.

Takto o rok zrejme už budú známe podrobnosti a aj termín zavedenia parkovacej politiky v Bratislave, takže je pravdepodobné, že počet cestujúcich mestskou hromadnou dopravou narastie. K tomu je však potrebné aj reflektovať na požiadavky obyvateľov, aby mali dobré spojenia z ich domovov do práce a škôl a tiež do investícií vozového parku Dopravného podniku Bratislavy, ktorými by sa nakúpili moderné a kapacitne dostatočne vybavené vozidlá a električky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálny prokurátor Kováčik defacto skončil

Slovenská justícia sa otriasa v základoch.

Píše Ivan Mikloš

Zúfalo potrebujeme úspešnú vládu. Zatiaľ to tak nevyzerá (píše Ivan Mikloš)

Reformy potrebujú politickú váhu.


Už ste čítali?